fbpx

таг: „Армагедон“

Ризикот од нуклеарен „Армагедон“ е на највисоко ниво од кубанската криза...

0
Ризикот од нуклеарен „Армагедон“ е на највисоко ниво од кубанската ракетна криза во 1962 година,...

ФАТЕНИ ПО ГАЌИ: Српската полиција уапси 10 педофили, од малолетничка барале...

0
Во продолжение на акцијата „Армагедон“ во Србија беа уапсени десет лица поради сомневање дека сториле кривични дела прикажување, набавување и поседување порнографски материјали,...