таг: Аргентинскиот

Аргентинскиот претседател Милеј: Аргентина одлучи да се врати на страната на...

0
Аргентинскиот претседател Хавиер Милеј денеска беше домаќин на американскиот државен секретар Ентони Блинкен, највисокиот американски функционер што ја посети Аргентина откако новоизбраниот претседател...

ВИДЕО / Ривер елиминиран, клучниот гол го постигна голманoт

0
Фудбалерите на Интернасионал го елиминираа аргентинскиот тим Ривер Плејт во осминафиналето од Копа Либертадорес. Натпреварот...

Хаиме Лозано, на местото на Диего Кока на клупата на Мексико

0
Аргентинскиот стручњак Диего Кока повеќе не е селектор на Мексико, соопшти денеска националната фудбалска федерација....

Лионел Меси постави два посебни услови за челниците на ПСЖ

0
Фудбалерот на Пари Сен Жермен и аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси постави два посебни услови за...

Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со поголема плата

0
Аргентинскиот репрезентативец Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со подобри услови од Манчестер Сити. Актуелниот шампион...

Хаос во Португалија, Фернандез сака итен трансфер во Лондон

0
Односот меѓу клубот од Бенфика и аргентинскиот играч за врска, Енцо Фернандез e сосема влошен. Фудбалерот без дозвола од својот клуб замина во...

Кавани е пред трансфер во Валенсија

0
Единсон Кавани нема да ја продолжи кариерата во аргентинскиот великан Бока Јуниорс. Уругваецот ја одбил понудата поради...

Дибала заминува во Манчестер јунајтед?

0
Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала ја завршува мисијата во Јувентус. Претседателот на „бјанконерите“ Андреа Ањели, минатата недела изјави дека Дибала е минато на Јуве....

Дел Потро се враќа на тениските терени по долга пауза

0
Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро по долга пауза се враќа на терените и тоа на турнирите во Јужна Америка. Шампионот од...

Астон Вила го продолжи договорот со Емилијано Мартинез

0
Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез го продолжи договорот со Астон Вила до летото 2027 година. Искусниот чувар на мрежата на „Вила Парк“ пристигна...