таг: апликацијата

Косово официјално ја поднесе апликацијата за членство во ЕУ

0
Косово официјално ја поднесе апликацијата за членство во ЕУ. Премиерот Албин Курти тоа го стори...

Зеленски: Ако падне Украина, ќе падне и Европа

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вечерва се обрати од апликацијата Зум и испрати порака до демонстрантите ширум Европа, кои вечерва излегоа...

Телеграм вчера доби 70 милиони нови корисници благодарение на падот на...

0
Апликацијата Телеграм вчера доби повеќе од 70 милиони нови корисници благодарение на шестчасовната блокада на Фејсбук и услугите за пораки како што се...

Фејсбук „падна“, Телеграм вчера доби 70 милиони нови корисници

0
Апликацијата Телеграм вчера доби повеќе од 70 милиони нови корисници благодарение на шестчасовната блокада на Фејсбук и услугите за пораки како што се...

Кинеските власти ја блокираа апликацијата „Сигнал“

0
Апликацијата за допишување „Сигнал“ се чини дека веќе не функционира во Кина без употреба на виртуелна приватна мрежа или „VPN“ од вторникот...

Гугл Хром воведе нова корисна опција

0
Гугл Хром апликацијата за Андроид сега на корисниците им овозможува да погледат некоја интернет страна пред да ја отворат. Доколку сте ја...

Гугл ја блокираше апликацијата „Парлер“

0
Гугл ја блокираше апликацијата „Парлер“ затоа што дозволила дистрибуција на „екстремно лоша содржина“ што може да предизвика смртоносно насилство како што беше видено...