таг: Англија

Истрага против Клоп поради недолично однесување на дуелот со Тотенхем

0
Фудбалската Aсоцијација на Англија почна истрага против менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп поради испадите на...

Скелети на римски аристократи пронајдени во оловен ковчег во Англија

0
Археолозите откопале останки на римски аристократи во Англија. Скелетот на неидентификувана жена, за која се верува дека е стар повеќе од...

ФА нема да покрене никаква постапка против португалскиот фудбалер

0
Фудбалската Aсоцијација на Англија (ФА) нема да покрене постапка против капитенот на Манчестер Јунајтед, Бруно...

Пикфорд го продолжи договорот со Евертон

0
Голманот на фудбалската репрезентација на Англија, Џордан Пикфорд го продолжи договорот со Евертон. Во пресрет...

Гвардиола: Ќе се вратам во Барселона, ми недостига храната и мирисот...

0
Новинарите во Англија се интересираа за плановите на шпанскиот стручњак, Пеп Гвардиола, по завршувањето на тренерската кариера,...

Суперкомпјутер: Арсенал ќе триумфира пред екипите од Манчестер

0
Суперкомпјутер пресметал кој ќе биде новиот шампион на Англија. Според него, титулата во Премиерлигата ќе се врати...

Англија-Иран со многу рекорди, од дополнителните 27 минути па се до...

0
Англија со убедлива победа од 6-2 го започна Светското првенство во Катар, совладувајќи го Иран во вториот меч од најважното фудбалско натпреварување во...

Англија највредна репрезентација во Катар, Мбапе најскап на СП

0
Според „Трансфермаркт“, фудбалерите кои ќе ја претставуваат Англија на Мундијалот во Катар, заедно вредат 1,26 милијарди евра. Втора на листата е селекцијата на...

Фудбалската топка co кој Марадона го постигна контрверзниот гол, е ставена...

0
Топката која беше дел од натпреварот меѓу Англија и Аргентина на Светското првенството 1986 година и со...

Топлотен бран ја зафати Англија, се очекуваат рекордни температури

0
Јужните и источните региони на Англија, вклучително и главниот град Лондон, се зафатени од топлотен...