таг: англиските

Ливерпул и Манчестер Сити во трка за францускиот напаѓач на Монпелје

0
Англиските премиерлигаши Ливерпул и Манчестер Сити се заинтересирани за напаѓачот на француски Монпелје, Ели Вахи. Вахи...

Хари Мегваер, од Манчестер се сели во Лондон?!

0
Англиските медиуми пишуваат дека Хари Мегваер е незадоволен во Манчестер Јунaјтед бидејќи го загубил статусот на првотимец,...

Роналдо откри кого посакува да биде прв на СП во Катар

0
По елиминацијата на Португалија, Кристијано Роналдо за англиските медиуми го коментираше исходот на Светското првенство во Катар....

Ливерпул и Клоп импресионирани од играчот на Милан

0
Последните шпекулации во англиските медиуми велат дека италијанецот Сандро Тонали, е на врвот на листата на желби...

Мачката која „работи“ за британската премиерка има повеќе следбеници на Твитер...

0
Англиските медиуми го рекапитулираа првиот месец што Лиз Трас го помина како британска премиерка, а генералниот заклучок е дека потфрлила во многу сегменти....

Премиер лигата воведе нови правила поврзани со коронавирусот

0
Англиските фудбалски клубови ќе можат да бараат одложување на првенствените натпревари само во случај доколку имаат најмалку четири заразени играчи со коронавирусот, а...

Пулишиќ заминува од Челси

0
Англиските медиуми објавија дека Томас Тухел во Кристијан Пулишиќ не гледа долгорочна опција во нападот на Челси. Пулишиќ веќе има неколку клубови...

„Бомба“ на англиските медиуми: Хари Кејн има договор со Манчестер Сити

0
Англиските медиуми објавија бомбастична вест дека напаѓачот на Тотенхем и англиската селекција, Хари Кејн веќе има договор со Манчестер Сити. Наводно, тој се...

Дали англиските тимови ќе имаат проблеми: Хендерсон организира итен состанок на...

0
Англиските тимови веројатно ќе се соочат со големи проблеми. Откао навивачите го кренаа гласот против нивното учество...

Фелаини се враќа во Англија и прави интересен трансфер?

0
Според англиските медиуми, Жозе Мурињо сака да го донесе Маруан Фелаини (33) во Тотенхем. Фелаини...