таг: Англиската

Шпанија преку Украина во финале против Англија

0
Шпанската и англиската репрезентација до 21 година ќе играат во финалето на Европското првенство откако...

Рекорден број тренерски смени во Премиер лигата

0
Двајца тренери вчера остана без работа во англиската Премиер лига. Менаџерите ги отпуштија Лестер и...

Преку сто нови заболени од Ковид-19 во Премиер – лигата

0
Англиската Премиер – лига објави нов рекорд, но, за жал, во бројот на заболени лица од Ковид-19. Новиот сој „омикрон“ забрзано се шири...

Нов договор и двојно повисока плата за англискиот селектор

0
Англиската фудбалска федерација (ФА) е подготвена на селекторот Герет Саутгејт да му понуди нов договор со двојно повисока плата од сегашната, објавија денеска...

Премиер лигата го објави календарот за следната сезона

0
Раководството на англиската фудбалска Премиер лига го објави календарот за сезоната 2022/23. Сезоната треба да почне на 6 август, додека паузата за...

Затворска казна за англиски навивач поради расизам

0
Навивач на англиската фудбалска репрезентација кој емитуваше видео стрим на својот Фејсбук профил додека во живо испраќаше расистички навреди кон репрезентативците Маркус Рашфорд,...

Се знае замената за Солкјер доколку тој добие отказ

0
Во англиската јавност веќе на големо се пишува за можен отказ на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед. Дејли...

Деветнаесет тимови од Премиер лигата не се задоволни од продажбата на...

0
Клубовите од англиската Премиер лига се жалат на продажбата на Њукасл на инвеститори од Саудиска Арабија. Премиерлигашите испратија протестно барање за итна...

Двајца новозаразени со коронавирус во Премиер лигата

0
Англиската фудбалска Премиер лига соопшти денеска дека во последниот круг тестирања потврдени два нови случаи на зараза со...

ФОТО | Наоми Кембел со моќна порака од најновата фотосесија: „Мислам...

0
Англиската манекенка Наоми Кембел (50) повторно покажа дека е незаменлива и на 51 година додека позираше за насловната страница на магазинот „i-D“....