таг: Ана

„Благодарам Русија“: Украинка покажа како изгледа нејзиниот роден град сега поради...

0
Украинката Ана Малигон сподели видео на Тик Ток на кое е прикажан нејзиниот роден град Харков за време на војната во Украина. ...

Брнабиќ: Србија нема да учествува на самитот ЕУ-Западен Балкан во Тирана

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени како „срамна“ изјавата на портпаролот на Европската унија,...

Брнабиќ во Сремска Митровица: Се бара формирање на заедница на српските...

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ од Северна Митровица каде што беше во посета рече дека...

Гужва во банки, аптеки, продавници: Најлошиот кошмар на Украинците стана реалност

0
Од Киев се јави репортерката на телевизијата N1, Ана Млинариќ и ја опиша ситуацијата во...

Цветановска нема да настапи на утрешната трка во Пекинг

0
Македонската олимпијка Ана Цветановска нема да настапи на утрешната трка како што претходно беше предвидено. Од МОК информираат дека заради моменталната ситуација...

Македонскиот олимписки тим подготвен за ЗОИ Пекинг 2022

0
Ана Цветановска, Дардан Дехари и Ставре Јада се подготвени за претстојните Зимски Олимписки Игри Пекинг 2022. На денешната прес-конференција во Македонскиот Олимписки Комитет...

Брнабиќ: Владата е спремна да ги пружи сите гаранции за Новак

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ потврди дека разговарала телефонски со министерката за надворешни работи на Австралија и дека разговорот за Новак Ѓоковиќ бил конструктивен....

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Зачнувањето на Света Ана Праведните Јоаким и Ана беа бездетни цели педесет години од нивниот брачен живот. На старост им се јави...

Д-р Ана Банко, вирусолог: Маската на работното место да не се...

0
Вирусологот д-р Ана Банко од Институтот за микробиологија и имунологија, при Медицинскиот факултет во Белград, за РТС вели дека во моментов е доминантна...

Во Србија вакцинирани над 50 отсто од полнолетните граѓани

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денеска на својот Твитер налог објави дека 50,1 отсто од полнолетните граѓани или 2.705.458 лица се вакцинирани во...