fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: анализата

Видео: Пронајден е биолошки материјал и остатоци од бугарскиот авион што...

0
Во тек е анализата на остатоците пронајдени при потрагата по бугарското борбено летало „миг-29“, кое во средата се сруши во Црното Море. ...

Која вакцина штити најдолго, а која најбрзо?

0
Резултатите од анализата за тоа колкав е имунитет на Ковид-19 преку вакцинација и се познати на јавноста благодарение на научниците од Институтот за...

Истражување на универзитетот во Манчестер: Ковид-19 може да предизвика парализа кај...

0
Меѓународен експертски тим, по анализата на 38 случаи на деца кои биле инфицирани со тешка форма на ковид-19, утврди дека коронавирусот може...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави