таг: Американци

Зошто дискредитирани познати Американци стануваат пропагандисти на Путин и Хитлер

0
Зошто дискредитираните Американци како Стивен Сигал, Скот Ритер, Такер Карлсон, Оливер Стоун, како и „Аксис Сали“, Фред В. Калтенбах пред нив, се впуштаат...

Голема ескалација на судирите на Блискиот исток: Убиени тројца американски војници...

0
Убиството на тројца Американци во Јордан во близина на границата со Сирија е значајна ескалација на и онака несигурната ситуација на Блискиот Исток....

Милиони Американци синоќа гледаа редок феномен на небото

0
реклама МИЛИОНИ Американци синоќа гледаа делумно затемнување на Сонцето кое беше видливо во неколку...

Речиси половина милион Американци развиле алергија на месо поради каснување од...

0
Бројот на Американци кои развиваат ретка алергија на месо од каснувања од крлежи се зголемува и можеби веќе зафатиле дури 450.000 луѓе, тврдат...

Американски туристи ја погрешија улицата во Мексико: Залутаа во територија на...

0
Кутрите Американци се исплашија во секунда како никогаш во животот, и двајцата беа буквално на работ да се онесвестат од страв, но судбината...

Анкета: Американците се подготвени да примаат пониска плата, само да работат...

0
Голем број Американци велат дека би биле подготвени да работат за пониска плата, да се откажат од слободните денови или да работат повеќе,...

Околу 55 отсто од Американците ја поддржуваат работата на новиот американски...

0
Повеќе од половина Американци го поддржуваат американскиот претседател Џо Бајден по речиси 100 дена на власт, покажуваат резултатите од анкетата на Ројтерс/Ипсос, пренесуваат...

Еве кого сакаат Американците за претседател

0
Многумина Американци сакаат Двејн Џонсон „Карпата“ да се кандидира во иднина за претседател на САД, покажуваат резултатите од анкетата спроведена од истражувачката компанија...

Поголемиот дел од Американците бараат Трамп итно да биде сменет

0
Дури 57 отсто Американци сметаат дека претседателот Доналд Трамп треба да биде сменет веднаш, по протестите оваа недела, кои се претворија...

Пинк по демонстрациите во САД: Како американски државјанин, ќерка и сестра...

0
Како и милиони Американци, поп-рок ѕвездата Пинк ги следеше протестите во Вашингтон од дома. Таа го изрази своето разочарување на социјалните мрежи...