таг: американска

Модерна: Вакцините против рак и срцеви заболувања ќе бидат готови до...

0
Водечката американска фармацевтска компанија „Модерна“ објави дека е уверена оти вакцините против рак, кардиоваскуларни и автоимуни болести, како и други состојби ќе бидат...

Почина актерката Кирсти – имаше многу интересен живот, а овие работи...

0
Познатата американска актерка Кирсти Ели почина на 71-годишна возраст од рак. Засекогаш ќе остане запаметена по нејзината убавина и улогата во познатата...

Ракетен напад врз американска воена база во Сирија, нема жртви

0
Два проектила беа испукани врз американска патролна база во североисточна Сирија, но нема повредени или...

Кети Пери откри зошто се „скршила“ среде настап

0
ПОПУЛАРНАТА американска пејачка Кети Пери неодамна стана вирален хит поради видеото од нејзиниот концерт во Лас Вегас, а сега откри зошто имала проблем...

Серена Вилијамс прва гостинка во емисијата на Меган Маркл

0
Поранешната американска глумица Меган Маркл, сопруга на британскиот принц Хари, ја почна својата интернет-емисија во којашто ќе ги разоткрива клишеата за жените, како...

Серена Вилијамс прва гостинка во емисијата на Меган Маркл

0
Поранешната американска глумица Меган Маркл, сопруга на британскиот принц Хари, ја почна својата интернет-емисија во којашто ќе ги разоткрива клишеата за жените, како...

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе...

0
Познатата американска филмска ѕвезда Џон Малкович најави дека во Скопје ќе се снимаат холивудски филмови, веднаш откако ќе се изградат повеќе филмски студија...

Првиот вселенски хотел ќе биде реалност за 5 години

0
Американска корпорација ќе го изгради првиот вселенски хотел за 5 години. На оваа идеја инвеститорите работеа долго време, но проектот Orbital Assembly...

Американска подморница се судри со непознат објект во Пацификот

0
Американска нуклеарна подморница удрила во „непознат објект“ во водите во Азиско-пацифичкиот регион, при што биле...

По Гугл и Фејсбук и компанијата „Волт Дизни“ со одлука за...

0
„Волт Дизни“ стана најновата американска компанија што објави дека ќе бара целиот персонал да биде вакциниран против коронавирус, по слични најави од Гугл...