таг: „Амазон“

„Гугл“ и „Амазон“ ќе отпуштат стотици вработени

0
Американските технолошки гиганти „Гугл“ и „Амазон“ во одделни најави соопштија дека ќе отпуштат стотици вработени. „Гугл“ најави дека ќе отпушти „неколку стотици“...

Дефорестацијата на Амазон годинава намалена за 31% во споредба со лани

0
Дефорестацијата на Амазон во првите пет месеци од годината откако е...

Објавен првиот трејлер и полниот назив на ТВ-серијата „Господар на прстените“

0
Амазон го објави првиот трејлер и полниот назив на ТВ-серијата „Господар на прстените“, со поднаслов „Прстени на моќта“ (The Lord of the Rings:...

Гигантот на маки: Вработените во „Амазон“ во канцелариите ќе се вратат...

0
Технолошкиот гигант „Амазон“ го одложи враќањето на вработените во канцеларии до почетокот на следната година поради наглиот...

Според филмот „Господар на прстените“: „Амазон“ ја снима најскапата серија во...

0
Првата голема серија на „Амазон“, според најавите, ќе биде и најскапа во историјата на телевизијата, оставајќи ги зад себе сериите „Круна“ и...

Наскоро излегува филм за легендарниот сер Алекс Фергусон, а ќе се...

0
„Амазон“ објави дека нивниот филм за легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, ќе...

Амазон купи 11 авиони за да ги забрза испораките

0
Американската онлајн компанија „Амазон“ денеска соопшти дека купила 11 авиони Боинг 767-300, со цел да ја зајакне можноста за брза испорака на стоки...