таг: „Алфабет”

Гугл казнет со 500 милиони евра – Удар врз технолошкиот гигант...

0
Француската агенција за антимонопол денес ја казни компанијата „Алфабет“, која е сопственик на „Гугл“, со 500 милиони...

Неколку технолошки гиганти му се придружија на Фејсбук во правната битка...

0
Технолошките гиганти „Мајкрософт”, „Алфабет”, „Циско” и „Вмвер” вчера се приклучија во правната битка на Фејсбук против хакерската компанија НСО, со поднесок до...