таг: Албин

Курти: Ги исполнивме сите барања на ЕУ за укинување на казнените...

0
Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека се исполнети сите барања на Европската Унија...

Курти: Ги очекуваме шведските војници во Косово за да ја штитат...

0
Косовскиот премиер Албин Курти и честиташе на Шведска за нејзиното зачленување во НАТО,...

Косово со бројни настани ја одбележува 16-годишнината од прогласувањето независноста

0
Косово прославува 16 години од независноста. Претседателката Вјоса Османи, премиерот Албин Курти и претседателот на Собранието Глаук Коњуфца, ги посетија споменикот...

Курти: Србија не сака нормализација, Косово не треба да се казнува

0
Косовскиот премиер Албин Курти денеска во Скопје изјави дека процесот за нормализирање на односите со Србија не е лесен, бидејќи Белград...

Курти: Србија со практикување на методи на рускиот претседател Владимир Путин...

0
Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Србија со практикување на методи на рускиот...

Курти: Секој договор што ќе се потпише со Србија ќе биде...

0
Косовскиот премиер, Албин Курти во своето обраќање на крајот на годината изрази уверување дека „секој договор што ќе биде потпишан (во...

Курти: Косово ќе донесе одлука за табличките само кога ќе се...

0
Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека Косово ќе ги признае регистарските таблички...

Курти: Радоичиќ подготвува нови напади на Косово

0
Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Милан Радоичиќ планира нови напади на Косово. На прес-конференција заедно со министерот за внатрешни работи...

Курти: Нема српски избори во Косово без барање од Белград до...

0
Косовскиот премиер Албин Курти синоќа се сретнал со дипломатските претставници на земјите од таканаречената КВИНТА – петте најголеми западни сојузници на...

Курти: Во нацрт статутот за Асоцијацијата, превидено е и...

0
Премиерот на Косово, Албин Курти, рече дека нацртот за Асоцијацијата, претставен од евро-американските претставници на 21 октомври, не е „Заедница“. Курти...