таг: албанско

Потпишан финалниот договор тежок две милијарди евра за изградба на пристаништето...

0
Најголемото албанско пристаниште Драч е подготвено да го започне процесот на изградба откако попладнево Владата и компанијата „Игл Реал Естејт Девелопмент“...

Ермал Мета рангиран на третото место на фестивалот „Сан Ремо“

0
Пејачот со албанско потекло, Ермал Мета e рангиран на третото место на 71 – от фестивал Сан...

Запленет кокаин во Драч – дрогата била сокриена во пакети со...

0
о најголемото албанско пристаниште Драч, откриена и запленета е нова количина на кокаин, овој пат во контејнер...

Рита Ора купила „проколната“ вила во Лондон за 8 милиони фунти

0
Британската поп ѕвезда со албанско потекло, Рита Ора, купи вила во викторијански стил во западниот дел на Лондон, за која плати осум...