таг: Акциониот

ВИДЕО: Филм кој оствари рекордна заработка од почетокот на пандемијата

0
Акциониот филм „Wonder Woman 1984“ во текот на божиќниот викенд ширум светот заработи околу 36,1 милион долари, објави во неделата дистрибутерот „Warner...