таг: акциите

Функционери на НАТО: Кијив постигнува значајни резултати на бојното поле, Украина...

0
Украина постигнува суштински резултати на бојното поле, додека акциите на Русија се неефикасни од воена гледна точка, изјави претседавачот со Воениот комитет на...

Здравствени работници во Газа „земени“ од израелските сили среде ужасни...

0
Акциите на Израел во и околу болниците во Газа наидоа на жестоки критики, бидејќи медицинските работници и невладините организации предупредуваат дека здравствениот систем...

Волстрит падна, сè уште нема договор меѓу демократите и републиканците

0
На Волстрит, цените на акциите нагло паднаа во вторникот, бидејќи инвеститорите се загрижени поради недостигот на напредок во преговорите меѓу демократите...

Азиските берзи благо пораснаа, доларот ослабе

0
На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа, но тргувањето е претпазливо бидејќи централните банки продолжуваат да ги зголемуваат каматните...

Волстрит падна трет ден по ред, се стравува од зголемување на...

0
На Волстрит цените на акциите паднаа трет ден по ред, бидејќи инвеститорите стравуваат дека американската централна банка ќе ги зголеми каматните...

Голем пад на светските берзи

0
На светските берзи цените на акциите драстично паднаа минатата недела бидејќи инвеститорите не се склони кон поризични инвестиции поради високата инфлација,...

Акциите на „Тесла“ губат вредност, цената падна под 700 долари

0
Акциите на компанијата „Тесла“ доживеаја дополнителен пад на берзите поради тоа што продолжуваат проблемите поврзани со производството во Кина. Ова поттикна уште...

Марк повеќе не е меѓу првите 10 најбогати луѓе во светот

0
Историскиот колапс на акциите на Мета оваа недела збриша 31 милијарда долари од личното богатство на Марк Зукерберг. Затоа повеќе не...

Чешки милијардер купи 27 проценти од акциите на Вест Хем

0
Чешкиот милијардер Даниел Кретински купи 27 отсто од акциите на англискиот прволигаш Вест Хем. Компанијата „Холдинг 1890“, чиј сопственик е Кретински, стана...

Антиковид лекот „ги нокаутираше“ акциите на производителите на вакцини

0
Акциите на производителите на вакцини и други третмани против коронавирус паднаа во Азија, откако компанијата „Мерк“ (Merck) во петокот објави дека експерименталните испитувања...