таг: актер

Почина ѕвездата од „Љубовна приказна“, Рајан О’Нил

0
Холивудскиот актер Рајан О’Нил почина на 82-годишна возраст. Неговиот син Патрик ја сподели тажната вест...

Хрватската полиција за 30 часа три пати го уапсила актерот Сергеј...

0
реклама Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ повторно се огласи откако три пати беше приведен во Сплит,...

Чарли Шин се помири со креаторот на „Two and a Half...

0
реклама Познатиот актер Чарли Шин наводно се смирил со Чак Лоре, креаторот на „Два...

Ѕвездата на „Истанбулска невеста“ се ожени за 23 години помлада модна...

0
реклама Турскиот актер Озџан Дениз (50) се ожени со модниот дизајнер Самар Дагдар (27),...

Хрват го доби европскиот Оскар за најдобар актер

0
ХРВАТСКИОТ актер Златко Буриќ е прогласен за најдобар актер во Европа. Наградата ја додели Европската филмска академија, а Буриќ го доби европскиот Оскар...

Овен Вилсон откри зошто ја кажува својата позната изрека во дури...

0
Холивудскиот актер Овен Вилсон освои многу гледачи со своите улоги, а доколку сте негови лојални обожаватели можеби сте забележале како овој актер со...

Почина актерот и комичар Лесли Џордан

0
Почина Лесли Џордан, саканиот актер и комичар. Според TMZ, Лесли Џордан загинала во автомобилот. Полициски извори за TMZ изјавиле дека Џордан денеска...

Бали-бег и неговата сопруга го очекуваат второто дете

0
Турскиот актер Бурак Озчивит, најпознат по улогата на Бали-бег во серијата Сулејман Величествениот, и неговата сопруга Фахрије Евџен го очекуваат своето второ дете....

Некогаш работел како хигиеничар, а денес е најпосакуваниот актер – кој...

0
Турскиот актер Керем Бурсин е еден од најпосакуваните актери – тој е многу образован и сестран Младиот актер Керем Бурсин стана еден...

Стивен Сигал снима документарен филм за војната во Донбас

0
Американскиот актер Стивен Сигал снима документарен филм за ситуацијата во Донбас, изјави лидерот на самопрогласената Доњецка Народна...