таг: Агенцијата

ЕУ повика на поддршка за Агенцијата на ОН за палестински бегалци

0
Европската унија денеска ги повика донаторите на Агенцијата на ОН за палестински бегалци (УНРВА) да продолжат да даваат поддршка еден ден по објавувањето...

Израел го критикуваше конечниот извештај за обвинувањата против УНРВА

0
Израел го критикуваше извештајот за Агенцијата на ОН за помош и работа за палестинските бегалци на Блискиот Исток (УНРВА), главниот обезбедувач на хуманитарни...

УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот...

0
Агенцијата на Обединетите нации за помош на палестинските бегалци (УНРВА) денеска соопшти дека на секои 10 минути во Појасот Газа загинува по едно...

Некои попишувачи за северниот дел на Косово „се повлекле од процесот“

0
Вршителот на должноста директор на Агенцијата за статистика на Косово, Авни Кастрати, во...

Вкупно 12.300 деца се убиени во Газа помеѓу октомври 2023 и...

0
Според Агенцијата на ОН за помош и работа за палестинските бегалци на Блискиот Исток (UNRWA) за време на четиримесечната војна во Газа биле...

И Јапонија го прекинува финансирањето на агенцијата на ОН за палестинските...

0
Јапонските власти денеска објавија дека го прекинуваат финансирањето на Агенцијата на ОН за палестински бегалци (УНРВА), поради израелските обвинувања дека некои нејзини вработени...

Кои земји го суспендираа финансирањето на Агенцијата на ОН за палестински...

0
Агенцијата на Обединетите нации за палестински бегалци (УНРВА), која се смета за спас за два милиони луѓе во опколената енклава, претрпе кратење на...

(ВИДЕО)100 дена во 100 секунди: Ова е најголемото раселување на Палестинците...

0
Агенцијата на Обединетите нации за помош и работа за палестинските бегалци (УНРВА)  денеска соопшти дека војната меѓу Израел и Хамас, која започна на...

ОСНА: Веќе четири дена не можеме да доставиме витална хуманитарна помош...

0
Агенцијата на Обедеинтетите нации за итна помош -OCHA синоќа соопшти дека хуманитарните агенции со денови не можат да ја достават итно потребната помош...

Засилени инспекциските контроли на храната, акцент ставен на новогодишните пакетчиња

0
Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство спроведуваат засилени контроли кај операторите со храна пред претстојните новогодишни и божиќни празници. Се проверува...