таг: агент

Усвоена е жалбата на Билали, се укинува казната од шест месеци?

0
Сабит Билали, фудбалерот кој е слободен агент по раскинот на договорот со Шкендија и неговиот случај за...

Мино Раиола пуштен од болница

0
Познатиот фудбалскиот агент Мино Раиола е отпуштен од болница, објави „Football Italia“. Педесет и четиригодишниот Италијанец се врати во својот дом во...

Лапорта: Дембеле е подобар фудбалер од Мбапе

0
Усман Дембеле во јуни 2022 година ќе биде слободен агент, бидејќи ќе му истече договорот со Барселона. Едно од најскапите засилувања во...

Меси доби астрономска понуда од Англија

0
Лионел Меси станува слободен агент на лето, па една од главните теми е неговата иднина. ...

Братот на Рамос: Серхио нема да го продолжи договорот со Реал

0
Рене Рамос, брат и агент на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, објави на Твитер дека фудбалерот нема да го продолжи договорот со...

Озил не сака да го напушти Арсенал во зимскиот трансфер прозорец

0
Еркут Согут, агент на играчот за врска на Арсенал, Месут Озил, изјави дека фудбалерот нема намера да ги напушти „топџиите“ во зимскиот преоден...