таг: автомобил

Ако купувате автомобил најдобро е бел

0
Најпосакуваните бои на автомобил, кај возачите низ целиот свет, најчесто се нијансите на бело, сиво или црно. Сепак, според списанието „ХАК“, кога се...

Бои на автомобили што најдобро кријат гребнатини и нечистотија

0
При купување на автомобил една од желбите е и бојата. Понекогаш таа е и меѓу...

(ВИДЕО) Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе...

0
Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале...

Швајцарка за неколку минути трипати прегазена од сопствениот автомобил

0
Швајцарка е тешко повредена откако излегла од својот автомобил, кој го оставила со вклучен мотор, а потоа тој трипати ја прегазил,...

Автомобил вреден 15 милиони евра не ги преживеа балканските улици

0
Автомобил вреден 15 милиони евра е уништен по судир што се случи во загребска населба. Италијанското луксузно спортско возило „пагани зонда“ беше дел...

Автомобил „астон мартин“ на Шон Конери продаден за 2,4 милиони долари

0
Автомобил „Астон Мартин ДБ-5“, што му припаѓал на холивудскиот глумец Шон Конери, е продаден на наддавање за 2,4 милиони долари. Ова не...

(ФОТО) Жолт „фиат 128“ бил првиот автомобил на Марадона

0
Неодамна светските медиуми објавија дека се продава последниот автомобил што го возел покојниот аргентински фудбалски великан, Диего Армандо Марадона, а сега низ светот...

„Форд фокус“ на Колин Мекреј продаден на аукција за над 500.000...

0
Спортски тркачки автомобил „Форд фокус ВРЦ“, некогаш управуван од легендарниот рели-возач Колин Мекреј е продаден на наддавање за повеќе од 500.000 евра. ...

И Турците направија автомобил, и тоа електричен

0
И Турците го направија  автомобил, и тоа електричен. Го нарекоа Transition Concept Smart Device . Сепак дизајнот потпишан од познатот студио Pininfarina ветува дека доста сериозно ја...

(ФОТО) Жолт „фиат 128“ бил првиот автомобил на Марадона, а сега...

0
Неодамна светските медиуми објавија дека се продава последниот автомобил што го возел покојниот аргентински фудбалски великан, Диего Армандо Марадона, а сега...