таг: авиони

Грција испраќа воени авиони во Египет подготвени за евакуација на грчките...

0
Со одлука на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис авиони на военото воздухопловство и специјалните сили на Грција ќе се префрлат во Египет...

Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

0
Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина, изјави германскиот канцелар Олаф Шолц, додека Киев...

Јужна Кореја со предупредувачки истрели откако севернокорејски дронови влегле во нејзиниот...

0
Јужна Кореја денеска соопшти дека подигнала борбени авиони и хеликоптери и испукала предупредувачки...

Израелски авиони го нападнаа појасот Газа

0
Израелски авиони нападнаа неколку воени цели во Појасот Газа рано утринава, откако Палестина истрела ракета во јужен Израел. Advertisements...

САД, се судира два авиони на аеромитинг

0
Шест лица загинаа за време на аеромитинг на авиони од Втората светска војна во близината...

Северна Кореја со артилериски истрели и прелети на авиони во близина...

0
Јужна Кореја соопшти дека денеска со летови на воени авиони како одговор на 180 севернокорејски...

САД денеска одбележуваат 21 година од нападите на 11 септември

0
Денеска се навршуваат 21 година од киднапирањето на четири патнички авиони од страна на исламски терористи во САД и најголемите терористички напади во...

Продолжуваат борбите во многу украински градови

0
Руските авиони продолжија да го бомбардираат градот Житомир, а со артилериски оган се стрела и врз предградијата на главниот град Киев...

За Пентагон полскиот предлог за авионите не е „одржлив“

0
Полскиот предлог своите борбени авиони од типот „МиГ-29“ да ги стави на располагање на НАТО...

Русија забрани летови на британски авиони во нејзиниот воздушен простор

0
Русија го ограничи користењето на својот воздушен простор за авиони поврзани или регистрирани со Велика...