fbpx

таг: авионибомбардери

Прелети над Пацификот: Руски и кинески бомбардери во заеднички патроли

0
Два руски стратешки авиони-бомбардери Ту-95 и четири кинески авиони бомбардери Х6К денеска заеднички патролираа над западниот дел од Пацификот. Авионите прелетаа над...