таг: „АББА“

АББА се врати со нов албум по 40 години пауза

0
Шведската поп супергрупа АББА го направи долгоочекуваниот кам-бек на 5 ноември со нивниот нов албум „Voyage“, речиси...

Еден од најголемите хитови на шведската група „АББА“ крие тажна приказна

0
Пејачката на „АББА“, Агнета Фелтског, во вторник го прослави својот 71 роденден. Познатата шведска пејачка, дел од легендарната група „АББА“, меѓу другото,...