Тијана Дапчевиќ денеска доби бројни пораки и честитки од нејзините пријатели и фанови на својот инстаграм – профил по повод нејзиниот роденден.

Колку години полни нема да откриеме, тоа е старо правило кое важи за секоја дама, но ќе споделиме една прекрасна фотографија која се издвои од сите честитки кои Тијана ги доби.

Instagram
Instagram

Нејзината помала сестра Тамара Тодевска со прекрасна фотографија и убава порака и го честиташе роденденот.

Тамара под фотографијата напиша: „Среќен роденден“ , сестра! Те сакам до месечината и назад!