Земјотрес денеска погоди некои делови на Хондурас, јавија локалните медиуми.

Advertisements

Постојаната комисија за вонредни ситуации на земјата ја оцени прелиминарната јачина на земјотресот од 5,9 степени според Рихтеровата скала, пренесува Ројтерс.

Се додава дека засега нема извештаи за штети.

Прикажи повеќе