На почетокот на есента, семејството Кардашијан најави прекин на снимањето на сопственото риалити. „Keeping Up with the Kardashians“ повеќе нема да се емитува следната година, а 20-та сезона официјално ќе биде последна. Меѓутоа, само неколку месеци подоцна, излезе на виделина дека едно од најпознатите семејства во светот сепак ќе и се врати на телевизијата – и тоа ќе се случи многу побрзо отколку што очекувавме. Семејството Кардашијан потпиша договор со стриминг сервисот Хулу. Договорот е потпишан со сестрите Ким, Клои и Кортни Кардашијан, нивната мајка Крис Џенер, како и полусестрите Кендал и Кајли. Оваа пријателска компанија ќе мора да креира сопствена содржина која ќе се емитува не само во Америка, туку и во другите земји. Деталите сѐ уште не се познати, не е познато ниту дали сите риалити хероини повторно ќе се вратат на екраните. Во исто време, лансирањето на новата програма е закажано за следната година, а каква улога ќе имаат познатите девојки останува да видиме.