Наскоро застанува на лудата карпа!

Една од најубавите и моментално најпопуларни турски актерки Демет Оздемир на 26 август ќе го каже судбоносното „да“ на својата избраничка. Таа со својата весела насмевка ја освои нашата публика во серијата „Сонувач“, а токму сега имаме можност да ја видиме во сосема поинакво светло во улогата на Зејнеп.

Таа денес е една од најбараните актерки во Турција, многу се пишува за нејзиниот приватен живот, особено за љубовниот, иако се труди тоа да го сокрие од очите на јавноста. Имено, тие ја поврзале со бројни згодни мажи, иако за многумина од нив била и кобна.

Актерот Јусуф Чим не можеше да одолее на нејзиниот шарм, со кој идната невеста глумеше во серијата „Мирис Јагода“ во 2015 година. Тие се забавуваа две години и беа на прагот да се венчаат. Но, тие нагло раскинале, бидејќи, како што истакнале, љубовта згаснала.

По Јусуф, Демет се заљубил во колегата Сечкин Оздемир. Тие за прв пат беа видени во јавноста во 2018 година, но преовладува мислењето дека нивната романса започнала многу порано.

Дефинитивно, нејзината најгледана врска беше со актерот Џана Јаман, кој и беше партнер во хит серијата „Загатка“. Многубројните фанови навиваа за нивната љубов, бидејќи хемијата меѓу нив беше повеќе од очигледна. Но, тие никогаш не потврдија дека се во врска, иако фотографиите од одморот на кои актерите се заедно инспирираа гласини.

Оваа убава актерка се појави и во спотот на поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, познатиот турски пејач Мустафа Сандал. Токму тогаш меѓу нив се појавија некои искри.

Сепак, на крајот пејачот Огзан Коч и го украде срцето на познатата Санем. Нивната врска беше крајно турбулентна, а парот дури и раскина на крајот на минатата година. Очигледно не можеле долго еден без друг, па на љубовта и дале уште една шанса. Се испостави дека не можеле да донесат подобра одлука.