Долгогодишни студии дошле со заклучок дека најасилна е О крвната група. Луѓето со оваа крвна група имаат најмал ризик да заболат од кардиоваскуларни болести, како и од мозочен и срцев удар. Овие луѓе живеат и најдолго. О крвната група не предизвикува згрутчување на крвта и не се појавуваат тромбови.

Нулата крвната група исто така штити од холестерол и дијабетес, кои пак исто така се поврзани со деменција и Алцхајмер.

Па вие кои и ја имате оваа група сте вистински среќници.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.