Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје,  денеска во 15:30 часот во Кавадарци ја лишиле од слобода скопјанката С.Р.(22), осудена на казна затвор во времетраење од пет години, во врска со член 418 од Кривичниот законик.-За неа била распишана централна потерница по наредба од Казнено-поправна установа Идризово – Скопје, каде има за доиздржување уште една година и пет месеци. Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната, соопши МВР.