Ден откако беа елиминирани од Купот на Италија од Јувентус, челниците на Интер решија да ги израдуваат навивачите презентирајќи го новиот грб на клубот.

Интер реши да го смени грбот на клубот во соработка со Најк со цел да ги модернизира дресовите како Јувентус пред неколку години.

Новиот грб се очекува официјално да се најде на дресовите на 21 март, а потоа и дресовите да бидат во продажба.

Новиот грб на Интер случајно протече од Најк на крајот на јануари, а сега се знае како ќе изгледа.

loading…