Претседателот Стево Пендаровски, заедно со својата сопруга попладнево со комерцијален лет ќе лета во Лондон.

Пендаровски во Лондон ќе присуствува на погребот на кралицата Елизабета Втора, која почина на 96 години.

Државниот погреб на кралицата е закажан за утре.

Инаку, Пендаровски е еден од малкумината политичари кај нас кои користат комерцијални летови за патување.