Сервисите на гугл, вклучувајќи го и каналот „јутјуб“ во моментов не работат.

Корисниците ширум светот се среќаваат со ист проблем, „јутјуб“ ја исфрла пораката „ооps“, а четот на гугл, gmail воопшто не работат.

За само 20 минути сајтот Down-detector прими над 40 илјади пријави за „јутјуб“.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.