Падна Тик Ток. За ова биле алармирани корисници на социјалната мрежа од целиот свет, пишува весникот „Дејли мејл“.

Колапсот првпат бил откриен околу 15:00 часот по Гринич. TikTok се соочува со технички проблеми по втор пат за еден месец.

Потсетуваме дека апликацијата, која е во сопственост на кинеската компанија ByteDance, на почетокот на овој месец беше недостапна цел час за корисниците во Велика Британија.