Според астролозите, овие шест знаци од зодијакот ќе бидат најнесреќни во август 2022 година

Руската астрологка Тамара Глоба излезе со прогноза на кои хороскопски знаци среќата ќе се насмевне во август 2022 година. Сега ви пренесуваме приказна за оние хороскопски знаци кои нема да цветаат рози на крајот на летото.

Еве кој се:

ДЕВИЦА

Она што најмногу се плашевте, што најмногу ве мачеше – ќе се оствари. Вашите долго скриени тајни ќе излезат на виделина. Откривањето на тие ваши тајни нема да ви остави никакви последици, но ќе ве уништи знаејќи дека луѓето ги знаат и најинтимните работи за вас, а тоа на ниту една Девица не и се допаѓа.

ШКОРПИЈА

Некој сериозно ќе ве навреди и ќе почне да ви зборува лошо зад грб. Наместо да разговарате со таа личност, ќе почнете да се чувствувате лошо – повредено. Нема да можете да размислувате за ништо друго. Тоа ќе ве стресе до тој степен што ќе почнете да слушате гласини за тоа и ќе станете опседнати со тоа што мислат луѓето за тоа.

ЈАРЕЦ

Ќе одите на службено патување или на ненадејно патување. Тоа е нешто што не сте го планирале, но ќе се случи и ќе бидете многу среќни што успеавте да го организирате времето само за себе. Сепак, тоа ќе биде причина вашиот сопруг или момче да направи љубоморна сцена. Со оглед на тоа што вашиот партнер досега не бил посесивен или љубоморен, целата оваа ситуација длабоко ќе ве вознемири.

ОВЕН

Навистина не ви се допаѓа кога другите ве земаат здраво за готово или мислат дека сте идиот, што сигурно не сте. Наскоро, сепак, ќе стапите во контакт со некој кој целосно ќе ве потцени и тоа ќе ви ја разниша самодовербата. Ќе ги трпите овие напади одредено време, а потоа ќе влезете во конфликт со таа личност.

СТРЕЛЕЦ

Понекогаш едноставно не можете да натерате некој да ве сака. Иако сте се обиделе да ги сокриете своите емоции, тие ќе испливаат на површина и ќе ви направат сериозен проблем. Во очите на вљубените ќе станете посесивна личност која се однесува агресивно и љубоморно. Мора да ги контролирате вашите емоции или другите ќе ве гледаат како непријатност.

ВОДОЛИЈА

Мислите дека сте принципиелна личност и дека правите се како што треба, но во август ќе изгледате како сноб во очите на другите. Ќе сакате да му „оддржите лекција“ на одредена личност, но никогаш не сфаќајте дека тоа не е ваша или ваша работа. Ќе се случи ситуација која нема да можете да ја контролирате, бидејќи не сте знаеле да се контролирате кога тоа било потребно.