За два дена официјално ни е есента, а според астролозите оваа сезона ќе им донесе среќа на одредени знаци од Зодијакот.

Доколку припаѓате на еден од овие три хороскопски знаци, пред вас е месец во кој ќе заблескате во сета своја слава.

  1. Риба

Кога Јупитер ќе влезе во нивниот знак на крајот на септември, тоа ќе одбележи период на голема среќа. До крајот на годината Рибите ги очекуваат одлични деловни и финансиски околности, додека ноември ќе донесе исполнување во нивниот љубовен живот.

Ако немате некој посебен во вашиот живот, тоа ќе се промени. Ова е одлично време за учење, учење, стекнување нови вештини, но и за патување и нови искуства.

  1. Шкорпија

Претстојната есен ќе ви донесе олеснување. Ќе забележите дека насобраните проблеми полека се решаваат и дека поради тоа се чувствувате позадоволни и помирни. Малите работи повеќе нема да ве допираат, а храброста и оптимизмот ќе ви овозможат да доживеете успех во она што сте го зацртале.

За оние кои се сингл, ноември ќе донесе можност за заљубување, а паровите ќе ја зацврстат својата врска.

  1. Јарец

Во последно време сте многу исцрпени, но промените се на пат. Иако ќе имате уште многу обврски, се некако ќе ви успее. Крајот на септември ви носи олеснување и можност да го промените она од што не сте задоволни. Многумина ќе почувствуваат дека е време да направат чекор напред кога станува збор за кариера или образование.

Во ноември ве очекува подобра финансиска и љубовна ситуација.