Годишниот хороскоп носи пријатни изненадувања и причини за оптимизам за секој од дванаесетте знаци. Сепак, не сме сите во иста позиција. На сите им треба малку среќа сега и тогаш, а добрата вест е што астролозите можат да кажат кога ќе уживате во поддршката од ѕвездите. Откријте кој е вашиот најсреќен месец во 2023 година.

Овен

На многу начини, март ќе биде вашиот најсреќен месец. Ве очекуваат големи работи, особено на полето на љубовта и интимниот живот. Можете да се радувате на нова врска, додека зафатената ќе доживее будење на страста во долгите врски. Финансиските околности ќе се подобрат за многумина.

бик

Април за вас ќе биде месец на љубовта. Можете да очекувате многу страст и жешка романса, а доколку сте сингл, пред вас е познаник кој ќе ви разбуди пеперутки во стомакот. Покрај љубовта, успех ќе доживеете и во професионалниот живот.

Близнаци

Годината ќе започне добро. Планетарните влијанија во јануари ќе бидат поволни за вас и ќе ви донесат моменти на исклучителна среќа. Во овој студен месец ќе ви се подобрат финансиите, но и романтичната ситуација, а нема да ви недостасуваат забава и нови искуства.

Рак

Мај нема да ви донесе ништо друго освен радост, љубов и среќа. Ќе создадете многу убави спомени со партнерот и семејството, а доколку сте слободни, можно е да запознаете некој посебен. Контактите што ги остварувате може да ви помогнат во деловното напредување.

Лав

Доколку неуморно работевте и не се плашевте од предизвици, вашите напори ќе се исплатат во јуни. Во текот на овој месец ќе постигнете големи работи не само на полето на работата и финансиите, туку и во љубовта. Ќе доживеете страст за која до сега само сте сонувале.

Девица

Девиците ќе добијат самодоверба во мај, толку многу што ќе почнат да се борат за успехот што го чувствуваат дека го заслужуваат. Ова е одличен месец за проширување на хоризонтите, учење, нови знаења и патувања, додека ѕвездите на интимно ниво им носат смиреност.

Вага

Јуни ќе го разбуди борбениот дух на Вагите и ќе им даде решеност потребна за остварување на нивните цели. Нивната напорна работа и пожртвуваност конечно ќе се исплати, а можеби ќе добијат унапредување и покачување.

Скорпија

Љубовните настани ќе ве воодушеват во декември и ќе ве испратат на седмо небо. Во овој исклучително среќен месец, сè ќе оди по вас. Планетарните вибрации ќе ви понудат изобилни можности за неверојатен успех.

Стрелец

Кога ќе дојде декември, ќе се чувствувате многу посилни и посигурни од порано. Планетите се на ваша страна и ви гарантираат многу возбуда, а Марс во вашиот знак ќе ве поттикне храбро да се борите за вашите цели.

Јарец

Поддршката на планетите ќе се погрижи сè да изгледа остварливо во мај. Поставете си големи цели овој месец бидејќи вашата напорна работа конечно ќе се исплати. Јупитер ќе ве поддржува, затоа посегнете по ѕвездите.

Водолија

Ќе се чувствувате моќно во февруари и ништо нема да може да ви го скрши духот во текот на овој месец. Љубовта ќе ви биде на дофат на раката, затоа искористете ги планетарните влијанија максимално што можете и претворете ги вашите романтични соништа во реалност.

Риба

Мај ќе биде неверојатен месец за Рибите, особено кога станува збор за љубовта и романтиката. Ќе сакате повеќе од кога било досега и ќе создавате скапоцени спомени. Ве очекуваат поволни промени на полето на финансиите, а исто така е погодно време за учење и полагање испити.