Дознајте што носи неделниот хороскоп од 12 до 19 декември 2022 година за вашиот знак!

ОВЕН

Неопходно е да се покаже претпазливост со зборови и дела. Не брзајте од една крајност во друга. Вашите решителни постапки сигурно ќе бидат крунисани со успех. Промоција не доаѓа предвид. Средбата со пријателите за време на викендот ветува најповолни впечатоци. Поволен ден е четврток, неповолен ден е среда.

БИК

Ќе можете брзо да се справите со тешките ситуации кои ќе се појават. Обидете се непречено да влезете во работниот ритам: не грабајте сè одеднаш. Практично нема да има пречки за постигнување на која било цел. За време на викендите се препорачува да ги прославите вашите успеси со пријателите.

БЛИЗНАЦИ

Имате шанса да создадете цврста основа за понатамошни достигнувања во работата и креативноста. Успехот ќе се заснова на вашата точност и интегритет. Не дозволувајте луѓето околу вас да манипулираат со вас, не правете бескрајни компромиси. Викендите посветете ги на активен одмор, не седете дома.

РАК

Важно е да не доцните, навреме да дојдете на работа. Сепак, не се обидувајте да стекнете репутација на работохолик, вашите напори нема да бидат ценети. Најдете време да се опуштите и да се забавувате. За викендот водете сметка за плановите на вашите најблиски. Можеби ќе бидете поканети некаде.

ЛАВ

Можеби сте загрижени за прашања поврзани со кариерата. Вашиот пристап за решавање проблеми ќе ви помогне да се справите со многу случаи. Внимателно анализирајте ги настаните што ви се случуваат и не преземајте импулсивни и непромислени чекори. За време на викендите ќе уживате во личниот живот.

ДЕВИЦА

Почнувате да чувствувате дека сте исполнети со витална енергија, можете повторно да бидете креатор. Поволно време за планирање, како за блиската така и за далечната иднина. За време на викендите можете да сметате на поддршката од пријателите во реализацијата на вашите идеи.

ВАГА

Неделата е полна со комуникација со пријателите и колегите. Едно од новите познанства може да испадне дека е многу влијателна личност, што само ќе ви користи. За време на викендот погрижете се за средување на домот, обидете се да одвоите време за комуникација со најблиските.

СКОРПИЈА

Обрнете должно внимание на деталите и не заборавајте за точноста. Можеби ќе треба да се фокусирате на најважното. Ваша задача сега е да го одржите постигнатото, да избегнувате нагли промени. Не ги покажувајте вашите негативни емоции на луѓе на кои не им верувате. Викендите се добри за посети и состаноци.

СТРЕЛЕЦ

Не дозволувајте негативните емоции да ве водат. Не обидувајте се да контролирате сè. Можете безбедно да сметате на помошта од пријателите, но подобро е да не ги оптоварувате другите со барања. Сега е добро време да се уништи старото и да се изгради ново.

ЈАРЕЦ

Ќе има можност за решавање на насобраните случаи, подобрување на односите со работните колеги и познаници. Обидете се да не преземате туѓа одговорност и не претерувајте. Можеби вашите деловни вештини ќе бидат сериозно тестирани, но од оваа ситуација ќе излезете со чест.

ВОДОЛИЈА

Не треба да се карате со пријателите и роднините, без нив животот сепак нема да ви биде среќен. Можете да направите многу ако можете да се соберете. На крајот на неделата може да дојде долгоочекуваниот период на среќа.

РИБА

Сите ваши тајни планови можат да се остварат, затоа бидете мудри и посакувајте го само она што навистина ви треба. Важно е да покажете нови вештини и способности пред колегите. За време на викендот за да ги реализирате вашите планови, прво ќе треба малку да се повлечете, а потоа да продолжите напред.