Поетот Митко Гогов од Струмица објави дека од синоќа неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба. Попладнево тој сподели со пријателите дека мајка му ја транспортираат во Скопје со амбулантно возило.

На Митко му е потребна помош, зашто, како шоти пишува, нема денар о џебот.

Да бидеме луѓе, да му помогнеме.

.за жал мама не ја бива, ја носиме итно со амбулантно возило за Скопје, доколку сакате да помогнете, ова е начинот……

Posted by Mitko Gogov on Tuesday, 23 March 2021

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.