Бизнисменот Орце Камчев бара излез од притвор за случајот „Плацови на Водно“. Апелација денеска не одлучи за него. Можно е тоа да се случи утре пред дочекот на новата 2022 година.

Потсетуваме дека синоќа поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков излезе од затворот „Скопје“, откако Апелација му го укина притворот со дадена гаранција од 11 милиони евра.