Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ја објавија последната божиќна фотографија од Белата куќа, а нешто што не може да не се забележи на фотографијата е нивниот сличен, скоро идентичен стајлинг.

„Среќен Божиќ од претседателот Трамп и првата дама Меланија“, напиша Меланија на Твитер.

Фотографијата ја снимила Андреа Ханкс, фотографката на Белата куќа на 10 декември, на денот на конгресната божиќна забава во Белата куќа, пренесе New York Post.

Twitter