Во НОВО интервју за Variety, Меган Маркл проговори за смртта на кралицата Елизабета Втора, но и за многу теми поврзани со нејзиното семејство, принцот Хари и откри како се справиле со оваа загуба.

Кралицата Елизабета Втора почина на 8 септември, а најавената насловна страница на Variety со Меган поради тоа е одложена. Сега конечно е објавено интервјуто со војвотката од Сасекс. Маркл зборуваше за магазинот за смртта на кралицата и рече дека таа за неа е најдобар пример за женско лидерство.

„Имаше таков излив на љубов и поддршка. Навистина сум благодарен што успеав да бидам покрај мојот сопруг и да го поддржувам, особено во тоа време. Она што е толку убаво е да се погледне наследството што неговата баба можеше да го заминете на толку многу фронтови“, рече таа.

„Се чувствувам длабоко благодарна што успеав да поминувам време со Елизабет“

„Секако, кога станува збор за женското лидерство, таа е светлиот пример за тоа како изгледа. Се чувствувам длабоко благодарна што успеав да поминам време со неа и да ја запознаам. Тоа беше комплицирано време, но мојот сопруг, некогаш оптимистката, рече: „Сега повторно се обедини со нејзиниот сопруг“, додаде Маркл.

Маркл се присети и на нејзиниот прв официјален ангажман со кралицата и кажа колку е тоа посебно. Таа откри и како ја претрпеле оваа загуба како семејство.

„Во големите моменти во животот, добивате многу перспектива. Се прашувате на што сакате да ја насочите вашата енергија. Во моментов, се чувствуваме енергични и возбудени за сите работи кон кои градиме. Ние сме исто така фокусирани На нашата основа. Голем дел од работата што ја работиме го вклучува филантропскиот простор“, рече таа.

„Сакам моите деца да можат сами да си го кројат патот“

Меган зборуваше за својата кариера во забавната индустрија и откри како би реагирала доколку нејзините деца сакаат да се пробаат во оваа професија во иднина.

„Јас би рекол: „Одлично! Кога ќе станете родител, искрено сакате вашите деца да најдат работи што им носат целосна радост. Тие се очигледно наши деца и дел од наследството и традицијата и семејството кое ќе има различни очекувања. Но, сакам тие да можат да издлаби свој пат. Ако таа забавна индустрија, одлично“, рече таа.

“Има толку многу луѓе кои ќе зборуваат за тоа што им ја отвори вратата на моите деца. Но, сепак е потребен талент и многу храброст. Создаваме повеќедимензионални, интересни, љубезни, креативни луѓе. Такви се нашите деца”, додаде таа. Војвотката од Сасекс откри и што значи за неа тоа што другите луѓе ја разбираат.

„Никој никогаш не ме прашал тоа. Можам да зборувам само за себе, но мислам дека е многу важно да се чувствувам разбрано и видено“, рече таа.