реклама

Актерот Рико Родригез многумина го паметат како Мани од серијата „Модерно семејство“. Рико ја доби улогата во таа серија на 11-годишна возраст и беше редовен лик до последната епизода емитувана во 2020 година. Денеска има 24 години и се посвети на нови проекти.

Се појави на премиерата на неговиот нов филм Shazam! Fury of the Gods го привлече вашето внимание со нова слика.

реклама

Рико ја пушти својата коса, брада и мустаќи, а малкумина би го препознале како симпатичниот Мани од хит серијата.

Последната епизода од серијата Модерно семејство беше прикажана во април 2020 година. Имаше 11 сезони, во кои беа прикажани повеќе од 250 епизоди. Тоа е најдолготрајната серија на ABC.

реклама

Во раните години од снимањето, Рико рече дека ја обожава својата телевизиска мајка Софија Вергара, дека сонува да глуми со Брус Вилис и Тоби Мегваер и дека би станал професионален готвач, астронаут или возач на НАСКАР ако го направил. да не стане актер.

реклама