Во земјотресот кој го погоди Тавјан се урна трикатница во која се наоѓало едно семејство.

Постар брачен пар е извлечен од урнатините, а спасувачите се уште трагаат по мајката и нејзината петгодишна ќерка, кои се под урнатините. Тајванската метеоролошка служба информираше дека епицентарот на земјотресот бил во округот Таитунг и следел по синоќешниот земјотрес со јачина од 6,4 степени во истата област.

Тајванската метеоролошка служба соопшти дека епицентарот на земјотресот бил во округот Таитунг и следел по синоќешниот земјотрес со јачина од 6,4 степени во истата област.