Доктор Ненад Лазаров преку Фејсбук упати апел до надлежните дека мора строго да се чуваат границите со цел да не дојде до појава на индискиот сој во земјава.

Мора строго и многу сериозно да ги чуваме границите за влез во Македонија, верувајте дека не ни треба индискиот сој во земјава во моментов, напиша докторот.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.