Воопшто не е за изненадување тоа што Мицкоки стана заложник на Димитар Апасиев и Левица. Заложникот Христијан Мицкоски лично го потврди континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ со ликот и делото на Ванчо Михајлов, обвинува портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

Таа на прес конференцијата вели:

ВМРО-ДПМНЕ е континуитет на луѓе кои што биле извршители на Третиот Рајх, кои го негираат македонскиот идентитет, идеолошки поклоник на фашизмот.

Сликите на Мицкоски со оние кои го отвораат бугарските клубови не се случајни, Михајлов е дел од континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ.

Со таквото однесување Мицкоски ги погази ја погази идеологијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Што ќе кажат на ова пратениците на ВМРО-ДПМНЕ? Што е одговорот на Рашела Мизрахи за скандалозното признание на Мицкоски?

Мицкоски е слаб, обичен послушник на Никола Груевски кој работи на штета на државните и националните интереси, вели Кузеска.