Кајли Џенер е една од најбогатите Американки, а својот 25-ти роденден го прослави со голем стил.

Кајли Џенер го прослави својот 25-ти роденден во стил како што се очекуваше од семејството Кардашијан-Џенер.

Кајли е позната како најмладата милионерка во Америка, а за неа пишуваше и Форбс, прогласувајќи ја за личност која сама стигнала до милиони, работејќи напорно и посветено.

Половина свет знае колку е ова апсурдно, ако се земе предвид дека Кајли потекнува од семејство кое натрупало богатство благодарение на реално шоу, но и дека зад младата богаташка стои нејзината мајка Крис Џенер, позната и како „мамаџер“ – жена која ги направи нејзините ќерки бренд. Нејзините бизнис идеи се генијални, поради што сите нејзини деца се брутално богати.

Како и да е, токму Кајли е позната во светот како најмладата и најбогатата од семејството Кардашијан-Џенер.

Вчера го прослави својот 25-ти роденден велејќи дека се чувствува „дваесет добро“ (игра со зборови: пет – пет, а исто така добро – добро).

Денот го започнала со лежерен појадок со нејзините познати сестри и најдобра пријателка, додека прославата продолжила со огномет, забава и ноќно излегување во градот со нејзиното момче.

Иако има само 25 години, Кајли веќе има две деца со момчето Тревис Скот: ќерката Сторми и синот кој накратко го нарече Волф, но подоцна се предомисли.

Мистеријата околу нејзиниот син продолжува да се разоткрива, бидејќи Кајли никогаш не го претставувала во нејзините многу видеа на Инстаграм и ТикТок. Додека нејзината ќерка Сторми ја носи секаде со себе, синот не го споменува од моментот кога го родила.

Сите се прашуваат дали детето е добро и дали Кајли со своите „гламурозни“ најави крие голем проблем со детето?

По повод нејзиниот роденден се огласи и нејзината мајка Крис Џенер, која на социјалните мрежи сподели видео направено од фотографии од Кајли, наведувајќи колку е среќна за своето „најбогато и најдарежливо дете“.