Кајли Џенер, најмладата сестра од познатото семејство Кардашијан – Џенер, е добро позната по своите смели комбинации кои ги истакнуваат нејзините раскошни облини.

Младата Американка, која се здоби со огромно богатство благодарение на својот бренд за убавина „Kylie Cosmetics“ деновиве заедно со остатокот од нејзиното семејство ги снимаа последните сцени од нивното реално шоу „Keeping Up With The Kardashians“, кое ќе престане да се прикажува оваа година.

Instagram
Instagram

Кајли на својот инстаграм – профил сподели фотографија на која позира покрај својот луксузен автомобил, покажувајќи ги своите облини.

Нејзините бројни обожаватели и следбеници на социјалната мрежа „Инстаграм“ ја опсипаа со комплименти за нејзиниот изглед. А фотографиите им се допаднале на дури 9,522,083 корисници.

Instagram
Instagram

Иако до неодамна имаше темно кафеава коса освежена со прамени, Кајли не можеше да одолее да го испроба последниот тренд, па косата ја обои во црвена нијанса која одлечно ѝ прилега.