Изгоре жена во куќа во Стар Дојран. Утрово околу седум часот и дваесет минути во СВР Струмица е пријавен пожар што настанал во куќа на улица Маршал Тито во Стар Дојран.

Пожарот бил изгаснат од екипа на противпожарната единица, и дури тогаш во куќата било пронајдено телото на починато женско лице.. Извршен е увид а по наредба на јавен обвинител телото ќе се даде на обдукција.