Руската манекенка и светски супермодел Ирина Шајк (34) беше фотографирана на улиците во Њујорк во прекрасна модна комбинација, па затоа нејзините фанови прокоментираа дека таа секогаш се облекува совршено.

Имено, овој пат убавицата носеше капут во „јоргован боја“, кој го искомбинира со чанта во иста нијанса, додека на лицето носеше темно виолетова заштитна маска.

Profimedia
Profimedia

Изгледот го заокружи со бели рамни чевли, а под палтото носеше црна маица со принт и темни фармерки. 

Косата и беше врзана во опашката со „јоргован боја“ платнена лента или стегач, во стилот на 80-тите години, што особено не им се допадна на нејзините помлади обожаватели.

„Сè е одлично освен стегачот за коса од минатиот век“,„ За жал, ваква гумена лента децата повеќе не ја носат“,„ Изгледа убаво како и секогаш “,„ Совршена жена “, беа некои од коментарите на нејзините обожаватели.

Profimedia
Profimedia

Убавината на 35-годишната манекенка се истакна во прекрасна боја, а капутот „ГЦДС“ што го носеше чини 682 евра.

Да потсетиме, Ирина се забавуваше со холивудскиот актер Бредли Купер (46) од 2016 година, а раскинаа во јуни 2019 година. Како што тогаш претпоставуваа странските медиуми, главната причина за раскинувањето на убавата манекенка и актерот била неговата врска со пејачката Лејди Гага.

Profimedia

Сепак, на почетокот на годината, Ирина ја отвори душата пред британското издание на списанието „Вог“ и призна дека била многу среќна кога била во заедница со Бредли.

Двајца добри луѓе не мора да прават добар пар. Јас сум многу среќена затоа што го доживеав тоа што го имавме. Животот без него е нешто сосема ново за мене. Тешко е да се најде рамнотежа помеѓу тоа да се биде самохрана мајка и да се биде вработена жена што заработува пари за своето семејство. Има денови кога ќе се разбудам и ќе мислам: „Се распаѓам“ , рече тогаш Ирина за нејзиниот веќе поранешен партнер Бредли и ќерката Леа Де Сени.