Играчот за врска на Интер, Раџа Наинголан може да го напушти клубот во текот на зимскиот преоден рок. Спортскиот директор на клубот Пјеро Аусилио изјави дека „нероаѕурите“ се подготвени да ги разгледаат предлозите за 32-годишниот Белгиец.

– Ние веќе разговаравме со него. Но, ние нема да го дадеме по секоја цена, го цитира Аусилио „Кориере дело Спорт“.

Да потсетиме, минатото лето Наинголан беше близу до останување во Каљари, за кој играше на позајмица во сезоната 2019/20, но клубот од Милано воведе забрана за заминување на играчот од средниот ред.

Тековниот договор меѓу Белгиецот и Интер се пресметува до 30 јуни 2022 година. Оваа сезона Наинголан одигра пет натпревари. Претходно беше објавено дека за фудбалерот е заинтересиран Торино.